
A Csarnok negyed arcai
A Csarnok negyed sokszínű, ahogy a hozzá kötődő emberek is. Szeretnénk minél több szemszögből bemutatni a negyedet, ami valaha egy kisiparos fellegvár volt, és a Rákóczi tér is sok mindennek a tanúja volt. Szeretnénk felkutatni az emlékeket, és egyben megnézni, vajon ma kinek mitől érdekes a Csarnok negyed? Mindezt interjúkkal, illetve a negyedben működő közösségeknek tartott művészeti foglalkozásokon keresztül tárjuk fel.
Hogy minél tágabb képet kapjunk a negyedről, szeretnénk, ha Ön is megosztaná velünk a negyedhez kötődő élményeit.
A Csarnok negyed arcai csapata:
Donáth Anna Róza, Thury Lili, Thury György

Közös térképkészítés
Mesélje el, milyen helyekre szokott járni a környéken! Mitől más itt, mint a város többi részében? Vagy miért pont ugyanolyan? Ön szerint milyen pozitív és negatív változások történtek a negyedben a múlthoz képest? És mi az, ami állandó?
Hamarosan jelentkezünk a térképkészítés következő időpontjával!

Ők már elmesélték, hogy milyennek látják a negyedet
UTAK A NEM ADOM FELHEZ
Foglalkozás a Nem Adom Fel Kávézó és Étteremben
A Magdolna utcában egy látszólag hétköznapi kávézó és étterem üzemel, azonban a hely sokkal különlegesebb: többek között barátságot, szerelmet, biztonságot jelent az ott dolgozók számára, akiknek a társadalmi helyzetük sok esetben nem könnyű. A Nem Adom Fel Kávézó és Étterem ugyanis fogyatékossággal élő vagy megváltozott munkaképességű embereket foglalkoztat, akiknek az élet több területén, így a munkaerőpiacon is nehezebb boldogulniuk. A hely lehetőséget biztosít nekik, hogy másokhoz hasonlóan a munkájukban is ki tudjanak teljesedni egy elfogadó csapat részeként.
A foglalkozás során azt jártuk körül, hogy a Nem Adom Fel munkatársai hogyan kötődnek a környékhez és a kávézóhoz. Milyen útvonalakon jönnek be nap mint nap? Mit vesznek észre, mit észlelnek ilyenkor maguk körül? Mit jelent számukra a munkahelyük? A résztvevők az előbbi kérdések alapján egy közös kollázst készítettek különböző vizuális technikák alkalmazásával.

CSARNOK NEGYED EMLÉKTÉRKÉP
Foglalkozás a Víg Otthon Idősek Klubjában
Milyen változásokon ment keresztül a környék 30-50 év alatt? Mire emlékszünk és mi az, amit már el is felejtettünk? Hogyan alakultak át a számunkra fontos helyek az idők során? Mitől érezzük magunkat otthonosan egy környéken?
A Víg Otthon Idősek Klubjában többek között ezekre a kérdésekre kerestük a választ a klub tagjaival – egy nagyméretű Csarnok negyed vaktérképet töltöttük meg történeteikkel, illetve archív és mostani fotókkal: a jelen és a múlt rétegeit kutatva, hasonlóságokat és különbségeket keresve.